Митревски прави чуда на голот на Порто против Елверум (видео)

Никола Митревски е меѓу најзаслужните што Порто има предност од 16-11 по првото полувреме од дуелот со Елверум, од последното коло од групата фаза во Лигата на Шампионите.

Македонскиот голман брани феноменално, веќе собра неколку одлични интервенции од кои најатрактивна е токму оваа, кога извонредно го запре контранападот на норвешкиот првак.

Се вчитува...