Митревски со емотивна порака за Кинтана – „Брате сега треба да ја направиш најважната одбрана во животот!“

Ракометната јавност е потресена по несреќата која што се случи на тренингот на Порто. Состојбата на Алфредо Кинтана е крајно сериозна, па голманот на Порто се уште се наоѓа во вештачка кома по претрпениот срцев удар за време на вчерашниот тренинг на португалскиот ракометен шампион.

Голманот на ракометната репрезентација на Македонија Никола Митревски испрати емотивна порака до свјото соиграч.

„Кинтана брате, време е да ја направиш најважната одбрана во животот“, изјави Митревски. 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Mitrevski (@nikolamitrevski16)

Се вчитува...