Mитровски херој за Вараждин во победата над Рудеш

Македонскиот фудбалски интернационалец Димитар Митровски е херој за својот Вараждин во денешната победа на домашен терен над Рудеш со минимални 1-0 како дел од 22. коло во хрватскиот шампионат.

Клучниот момент во натпреварот се случи во 67. минута кога нашиот Митровски на прекрасен начин го постигна погодокот вреден три бода за својот тим.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...