МКФ со признание за Работнички

Македонската Кошаркарска Федерација на почетокот од денешната прес-конференција за најава од овогодинешното финале му врачи признание на КК Работнички за одличните настапи што „црвено-белите“ ги имаа во текот на сезоната.

„Би сакал да му оддадам признание на КК Работнички за одличните резултати во текот на сезоната, со 22 победи во низа, нешто што досега на никој не му успеало во историјата на македонската кошарка“ – изјави директорот на МКФ, врачувајќи му го признанието на тренерот Марин Докузовски.

Се вчитува...