Младеновски дел од завршницата на футсал Ф4 на ЕВРО 2022

Македонскиот арбитар Марјан Младеновски доби голема доверба од Европската фудбалска федерација (УЕФА) откако е делегиран да биде дел од завршницата не Ф4 на женското Европско првенство во футсал.

Нашиот истакнат судија утре ќе биде дел од натпреварот за 3. место во кое се среќаваат Унгарија и Украина.

Се вчитува...