Младинскиот репрезентативец Ангелов од Работнички се сели во Украина

Младинскиот репрезентативец Матеј Ангелов својата кариера ќе ја продолжи во украинскиот прволигаш ЛНЗ Черкаси.

Ангелов го напушта Работнички, и согласно договорот меѓу двата клуба, низ претстојната сезона ќе биде позајмен играч во украинскиот тим, со можност ЛНЗ Черкаси и да го откупи комплетно неговиот договор од јуни 2025 година.

20-годишниот Ангелов кој потекнува од фудбалската школа на штипска Брегалница, е стандарден член и на репрезентацијата на Македонија до 21 година.

Се вчитува...