Младинскиот репрезентативец Тодороски продолжува во Шибеник

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Тодор Тодороски до крајот на сезоната продолжува во редовите на хрватски Шибеник.

21-годишниот Тодороски, кој е член на Осијек, остатокот од сезоната ќе го мине на позајмица во Шибеник.

Десниот бек претходно во својата кариера има настапи и за Вардар, Кожуф и Металург во македонските шампионати.

Се вчитува...