Младиот Ангелов е нов фудбалер на украински Черкаси

Младиот македонски фудбалер Матеј Ангелов oфицијално беше претставен за нов фудбалер на украински Черкаси.

Тој од Работнички доаѓа во клубот кој минатата сезона за првпат заигра во најсилната украинска лига. Засега ќе игра како позајмен на една сезона.

Покрај во Работнички, во Македонија Ангелов беше дел и од младинската школа на Брегалница.

Се вчитува...