Младите ќе добијат шанса да се наметнат – Лазаров го скрати списокот за пријателските натпревари против Србија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави скратениот список на репрезентативци кои ќе настапат на престојните пријателски дуели против селекцијата на Србија.

На истиот се наоѓаат ракометари кои досега немаат добиено голема шанса во националниот дрес па истите ќе имаат можност да се наметнат. Подготовските започнуваат на 16. јуни, а натпреварите против Србија се закажани за 19. и 20. јуни.

Се вчитува...