Младите пристигнаа на „Миејски“: Бабунски со поддршка и од Јапонија (ФОТО)

ЕКИПА во Гдиња,

Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски

Младите македонски репрезентативци пристигнаа на стадионот „Миејски“ во Гдиња каде од 20:45 часот ги очекува третиот натпревар на ЕП 2017 во Полска, против селекцијата на Португалија.

Давид Бабунски доби поддршка и од Јапонија, останатите пречекани од добар број домашни фудбалски фанови кај ги освоија симпатиите…

makedonski fudbaleri 2

Најавите се дека избраниците на Благоја Милевски ќе одиграат натпревар за Македонија, националниот дрес и за себе во желбата со позитивен впечаток да се замине од собирот на најдобрите млади репрезентации во Европа.

makedonski fudbaleri 3

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum