Многу борба, Велии одличен, Хајдук добро се „испоте“ на скопското сонце… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ренова, се чини, беше блиску а далеку од пласманот во 3. квалификациско коло од Лигата на Европа. Хајдук минимално победи со 0-1 со гол уште во 4. минута, но добро се „испоте“ на скопското сонце.

Одличен на голот на македонскиот состав беше Хадис Велии, „гипсарите“ во финишот од средбата можеа и убаво да ги казнат гостите за промашувањата, заслужија и погодок по шансите на Шефити, Јашароски и Велиу… Но, на крајот остана само да му честитаат, во секој случај, на подобриот противник.

 

Се вчитува...