Многу проблеми – малку време, но една цел, победи над Ерменија и Исланд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската репрезентација на Македонија се подготвува за последните два натпревари од квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар во 2022 година. Гостинскиот  натпревар во Ереван против Ерменија (11. ноември) и домашниот против Исланд на (14. ноември) ќе бидат клучни за втората позиција која е желба на репрезентативците и стручниот штаб.

Со проблеми поради отсуството на Адеми, Јаховиќ, Николов, Ракип… Боби Милевски има за задача да го подготви подмлаедниот тим за две победи кои се првиот услов за освојување на второто место во групата.

Се вчитува...