Модриќ прв доби овации на новиот „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Лука Модриќ по повредата се врати на терените и одигра 78. минути за неговиот Реал Мадрид во победата од 5-2 над Селта, а во 72. минута од мечот асистираше за деби гол на Камавинга.

Притоа, капитенот на хрватската репрезетнација при напуштањето на теренот од 20 илјади навивачи ги доби и првите овации на новиот „Сантијаго Бернабеу“.

Се вчитува...