„Мојата земја се вика РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“ – Столе го поправи водителот на прес конференција (ВИДЕО)

ЕКИПА во Келн,

Катерина Павлова Николовска

Ова е втора титула за Вардар и прва за Северна Македонија, најави водителот на официјалната прес конференција по финалето од Ф4 турнирот во Келн. Во изјавата, капитенот на Вардар, Столе Стоилов зборуваше за триумфот и големиот успех, но не пропушти прилика за каже дека неговата татковина се вика Република Македонија. Му се придружи и Петар Ненадиќ од Веспрем кој исто така го потенцираше името Македонија велејќи дека има голем прој пријатели во нашата земја.

Во продолжение целата прес конференција.

 

 

Се вчитува...