„Молк“ во Манчестер – Кимпембе носи водство на ПСЖ (видео)

Фудбалерите на ПСЖ први стигнаа до предност на гостувањето против Манчестер Јунајтед, откако дефанзивецот Кимпембе се најде на вистинско место и го матираше Давид де Хеа.

Ди Марија изведе корнер од десната страна, а Кимпембе одлично втрча крај вториот дирек, ја смести топката под гредата и донесе огромна радост на гостинските фанови на „Олд Трафорд“.

Се вчитува...