Монако без проблеми против „фенерџијата“ Клермон (ВИДЕО)

Фудбалерите на Монако направија голем чекор кон освојување на второто место во францсукиот шампионат откако денеска на домашен терен славеа со 4-1 против „фенерџијата“ Клермон во меч од 32. коло во Лига 1.

Домаќините до водство од 1-0 стигнаа со погодокот на Минамино во 16. минута. На 1-1 израмни Мухамед Чам во 34. минута, а само три минути подоцна домаќините повторно поведоа преку Емболо. На 3-1 зголеми Бен Једер во 57. минута, додека конечните 4-1 ги постави истиот фудбалер во 88. минута.

Monaco [3]-1 Clermont – Wissam Ben Yedder 57′
byu/gols-e-but insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...