Монца не губи дома, извлече бод со Торино (ВИДЕО)

Екипата на Монца е една од оние кои и натаму не знаат за домашен пораз во оваа сезона во Серија „А“ заедно со првопласираниот Јувентус. Монца вечерва губеше од Торино, но на крајот израмни и извлече еден бод.

Во првиот дел немаше голови, а потоа почнаа возбудувањата. Илиќ во 55. минута успеа да донесе гостинска предност. Колпани во 65. минута погоди и го израмни резултатот. 

И покрај тоа што Монца имаше уште неколку шанси да дојде и до победата, сепак, резултатот до крајот на мечот не се менуваше.

Се вчитува...