Морати се враќа во фудбалот, ја купува Реџина

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, сака да се врати во фудбалот и да го преземе раководењето на Реџина. Тој имал конкретни разговори со градоначалникот на Реџо Калабрија, Џузепе Фалкомата, и начелно ги договорил условите за да го преземе клубот од почетокот на следната 2020 година.

Морати во 2016 година комплетно ги продаде акциите на Интер на Ерик Тохир, а во надзорниот одбор на клубот неговата жена Мили Морати.

 

 

Се вчитува...