Може ли полошо? Деандре Џордан со најлошото слободно фрлање сезонава!

Кошаркарот на ЛА Клиперс, ДеАндре Џордан на дуелот со Феникс го изведе едно од најлошите слободни фрлања сезонава во НБА лигата.

Не само што го промаши слободното фрлање, туку не успеа ниту да дофрли до кошот. Џордан сезонава изведе 391 слободно фрлање, а погоди само 193 (49,4%). Клиперси синоќа славеа на гости со 124-118, а Џордан дуелот го заврши со седум поени (1/4 од слободни фрлања) и 17 скока…

Се вчитува...