Може Николов, може и Чурлинов – Нова „мајсторија“ за потоп на Лихтенштајн (ВИДЕО)

Македонија веќе има предност и од 0-4 на гостувањето кај Лихтенштајн во натпревар од 7. коло во квалификациите за пласман на Мундијалот во Катар 2022 година.

Мала мајсторија направи и Дарко Чурлинов кој и дефинитивно ги запечати сите надежи на репрезентативците на Лихтенштајн.

 

 

 

 

Се вчитува...