Можело спортски и кај нас: „Пандевци“ со подароци и честитаа титула на Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По серијата „вулгарни размрдувања“ и меѓусебните пораки со навредливи „содржини“ по начинот на кој фудбалерите на Шкендија прославуваа во соблекувалната на „Филип Втори“ прозивајќи го Вардар, ете пример дека и кај нас очигледно може се да мине и онака спортски – како што доликува!

Фудбалерите на Академија Пандев денеска во Турново, пред меѓусебниот дуел од 30. коло во ПМФЛ, со пригодни подароци и ја честитаа шампионската круна на Шкендија… Како добар пример за начинот на кој треба и може да се доживува спортот!

 

Се вчитува...