Mozzart дава најголеми квоти на свет: Лацио, 2,20, Челси 1,80 и Лидс 2,60!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart

Поклон квоти во полн сјај! Обложувалницата Mozzart од понудата овој вторник издвои три интерени натпревари кои се играат во првенствата на Италија и Англија, а букмејкерите гатантираат дека токму овие три парови во секој момент ќе имаат најголеми квоти на свет!

 

Лацио – Торино (вторник, 20.30), кец 2,20

Лацио нема резултатски мотив пред последните два првенствени дуели. По поразите од Рома и Фиорентина во последните три кола, Лацио ја загуби секоја шанса да се вмеша во борбата за Лигата на Шампиони, па во финишот влегува растеретено. Торино со само четири освоени бодови во последните пет натпревари го загрози прволигашкиот статус, од Милано прими седум, па од Специја прими уште четири голови, но со реми против Лацио и дефинитивно би изборил опстанок. Во спротивно, ќе мора да стравува во последното коло против директниот ривал Беневенто. Последните три меѓусебни дуели ги доби Лацио.

 

Челси – Лестер (вторник, 21.15), кец 1,80

Лестер во два наврати годинава веќе славеше над Челси. Во првиот дел од сезоната, во првенствениот дуел, славеше на Кинг Пауер со 2:0, а вториот пат пред три дена во финалето на ФА Купот со 1:0. Со евентуален трет последователен триумф и дефинитивно би обезбедил место во Лигата на Шампионите. Брендан Роџерс ја подигна формата на својата екипа во вистински момент , пред дуелот со Челси го доби и Манчестер Јунајтед, а на претходните седум дуели, поразен е само еднаш.

 

Саутемптон – Лидс (вторник, 19.00), двојка 2,60

„Светците“ ги дочекуваат момците на Ел Локо на Ст. Мерис, во обид и двете екипи да ја забележат втората последователна победа во Премиер Лигата. Домаќините минатиот викенд славеа со 3:1 над новиот второлигаш Фулам, додека пак, Лидс го декласираше Барнли на гости со 4:0, со што ја задржа позицијата во горниот дел од табелата, пред финалните два натпревари од сезоната. Саутемптон има три победи и едно реми на последните четири лигашки дуели на свој терен, со што само седум екипи во Премиер Лигата имаат повеќе од нивните 27 поени на домашен терен. Лидс со победа вечер може да се искачи на деветтото место на табелата. За домаќините надвор од стројот ќе бидат Смолбоун и Бертранд поради повреда, како и Беднарек кој отсуствуваше и викендов, додека пак кај Лидс, единствено ќе недостасува крилото Хелдер Коста.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...