Mozzart дава најголеми квоти на свет: Манчестер Сити 1,50, Лестер 2,10 и Аталанта 2,55!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Нов ден за облoжуваlниците – нови поклон квоти. Букмејкерите на Mozzart не попуштаат во финишот на сезоната во најголемиот дел на земјите ширум Европа. За денес спремија три поклон квоти кој во секој момент ќе имаат најголеми квоти на свет!

 

Манчестер Сити – Евертон (недела, 17.00), кец 1,50

Сити игра натпревар без резултатско значење кој ќе му претставува увертира за престојното финале од Лигата на Шампионите на 29. мај. Пеп Гвардиола најверојатно ќе ги измеша картите, без намера премногу да ги заморува или ризикува носителите на играта. Евертон под диригентската палка на Карло Анчелоти игра тврдо, на мал број голови, а на напаѓачката разновидност на „граѓаните“ тоа не им пречеше во минатите дуели. Сити врза седум победи против „карамелите“, три пати со повеќе од два постигнати голови, а во четири наврати им даде и по четири. Тимот од Гудисон нема славено на Етихад од 2010 година, односно точно десет натпревари по ред.

 

Лестер – Тотенхем (недела, 17.00), кец 2,10

На „лисиците“ им е неопходен триумф против Тотенхем и кикс на Ливерпул против Кристал Палас или на Челси во дуелот против Астон Вила да обезбедат пласман во Лигата на Шампионите. Избраниците на Брендон Роџерс затоа прво ќе пробаат да го штиклираат она што е во нивна моќ, по втор пат во сезоната да ги совладаат „спарси“ бидејќи пред пет месеци на новиот Вајт Харт Лејн беше 2:0 за гостите. Лондонскиот тим во последните месец дена игра во разочарувачка форма која подразбира четири порази, две ремија и три победи на минатите девет дуели во сите натпреварувања. Лестер не се прослави против Челси во претпоследното коло пред неколку денови, па денес ќе мора да се отвори и да го нападне ривалот. Тоа отвора простор за голеада која им беше својствена последните неколку години.

 

Аталанта – Милан (недела, 20.45), кец 2,55

„Росонерите“ имаа зицер во претпоследното коло за да го заверат местото во Лигата на Шампионите, но на Сан Сиро одиграа разочарувачки 0:0 со Каљари. Сега мораат да се вадат против Аталанта, а тоа никако не им оди во прилог, бидејќи се работи за екипа која со 90 постигнати голови се наоѓа на второ место по ефикасност во петте најсилни европски лиги, веднаш зад Баерн. „Божицата“ неодамна потклекна против Јувентус во борбата за Купот на Италија, но е решена да ја продолжи серијата без пораз во Серија А. Има обезбедено место во европската елита и се надева на десетти лигашки триумф на последните 12 дуели.

 Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...