Мултиесенс до важни бодови против Скопје во плеј-аутот

Дебитантот во Суперлигата, Мултиесенс дојде до важнби бодови во битката за опстанок во плеј-аутот, откако триумфираше над Скопје со 32-20.

Гостите парираа само во првите 30 минути кога беше 12-12, а потоа Мултиесенс целосно ја презеде контролата и на крајот славеше убедлив триумф.

Најефикасен беше Димевски со 11 голови. Кај поразениот тим најефикасен беше Шокоски кој постигна седум гола.

Се вчитува...