Мурињо доби свој мурал во Рим (ФОТО)

Жозе Мурињо од следната сезона ќе биде на клупата на Рома. Португалскиот стратег по неуспешната мисија во Тотенхем следната сезона се враќа во калчолигата, а фановите на „римската волчица“ се презадоволни од новата аквиизиција на клубот.

Три дена откако беше обелоденето дека тој ќе ја презеде Рома во главниот град на Италија веќе се појави мурал со „Специјалниот“.

 

Се вчитува...