Муслиу херој на Падерборн во победата над Кајзерслаутерн (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу е херој на неговиот Падерборн во победата на гостувањето кај Кајзерслаутерн од 1-2 во меч од 21. коло во Втората германска лига.

Откако домаќините стигнаа до брзо водство од 1-0 уште во 3. минута преку Елведи, гостите од пенал преку Кинсомби израмнија на 1-1 во 65. минута. Тогаш на сцена стапи македонскиот фудбалер кој со гол во 72. минута ги постави конечните 1-2 и донесе голема победа за својот тим.

Kaiserslautern 1-[2] Paderborn – Visar Musliu 72′
byu/suedney insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...