МВП на 5 коло во ПЛМ – Тајри Корбет (ВИДЕО)

Петтото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест интересни натпревари по кои на победи се радуваа Работнички, МЗТ Скопје, ТФТ, Пелистер, Феникс 2010 и Чаир 2030.

Најдобриот настап овој пат го имаше кошаркарот на чаирчани, Тајри Корбет. Американскиот крилен играч во победата на „сино-белите“ во Кисела Вода против Академија ФМП забележа „дабл-дабл“ учинок од 24 поени и 11 скокови забележувајќи најголем индекс на корисност од 31.

Се вчитува...