МВП на 7. коло во ПЛМ – Тајри Корбет (ВИДЕО)

Седмото коло од Првата кошаркарска лига донесе шест нови возбудливи натпревари на терените во Скопје, Гостивар, Гевгелија, Кавадарци и Битола каде пет домаќини (МЗТ Скопје, Гостивар, Кожув, Еуро Никел и Пелистер) го одбранија домашниот терен, а единствен на гостинска победа се радуваше Работнички.

Најкорисниот играч ни доаѓа од натпреварот одигран во „Младост“. Тоа е центарот на Чаир 2030, Американецот Тајри Корбет кој одново одигра МВП натпревар проследен со 36 поени и 17 скокови за индекс на корисност од 42.

 

Се вчитува...