МЗТ Скопје 2 се засили со Американец од грузиското првенство (ФОТО)

МЗТ Скопје 2 во борбата за опстанок во „елитата“ ќе може да смета на услугите на Кахим Рансом. Американецот кој ги покрива двете бековски позиции во Аеродром доаѓа од грузиското првенство каде претходната сезона ги бранеше боите на Кутаиси.

Дваесетиосум годишникот изминатата сезона бележеше просек од 18.4 поени, 6.1 асистенција и 5.1 скок со 34 отстотна реализација за три поени и со себе носи искуство кое добро ќе им дојде на младите „штркови“ кои ќе имаат променет изглед во однос на претходната сезона.

Се вчитува...