МЗТ Скопје подобар од Гостивар во третиот пријателски меч летово

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја запишаа првата победа за време на подготвителниот период славејќи против Гостивар во третиот свој пријателски натпревар.

По претходните два порази, сега „металците“ славеа со 87-68 против Гостивар во меч во кој во текот на целиот дуел ја одржуваа контролата на играта, со постојана предност.

Бакович беше најефикасен со 13 поени, а Танасковиќ запиша 12 поени.

Следниот контролен меч МЗТ Скопје го игра во понеделник (18. септември), повторно на домашен терен против бугарскиот тим Рилски спортист, од 18 часот.

МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ – ГОСТИВАР 87-68 (20-19, 20-14, 22-13, 19-22)

МЗТ СКОПЈЕ: Крстевски 10, Ворку 7, Андоноски 11, Бакович 13, Робев 10, Миловановиќ 10, Танасковиќ 12, Стојковски, Д. Стојановски 6, В. Стојановски 8, Величковски.

 

Се вчитува...