На Адеми му требаа 15 минути да даде гол и да изнуди пенал (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми на фантастичен начин се врати на терените во Хрватска по рестартот на шампионатот. Капитенот на Динамо Загреб за петнаесетина минути постигна гол и изнуди пенал на мечот против Вараждин кој е во тек…

Адеми во 13.минута го совлада противничкиот голман, а пет минути подоцна и изнуди пенал што во гол го претвори Бруно Петковиќ.

Се вчитува...