На Карачиќ уште тешко му паѓаат поразите на Вардар: „Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време“ (ФОТО)

Дел од срцето на Игор Карачиќ засекогаш остана со Вардар. Играчот на Киелце кој мина осум сезони во „црвено-црниот табор“  и освои две европски шампионски титули им испрати порака на вардарци преку социјалните мрежи. Високиот пораз од Веспрем и тешкотиите со кои се соочуваат ракометарите на Вардар, го мотивираа хрватскиот интернационалец.

„Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време“ – има порача Карачиќ на поранешните соиграчи.

Се вчитува...