На крај, големите секогаш остануваат големи: Роналдо и Буфон во прегратка по мечот (ВИДЕО)

Ретко кога светската фудбалска јавност имала можност да го види големиот Џанлуиџи Буфон така бесен како што беше синоќа во Мадрид.

Голманот на Јуве доби директен црвен картон поради жестоките протести кон главниот судија Мајк Оливер, а очигледно се смири дури по средбата.

Во моментите кога Џиџи Буфон даваше изјава за медиумите во микс-зоната, Кристијано Роналдо му пријде се поздрави а притоа во неколку наврати повторувајќи му: „Извини…“

Се вчитува...