На крајот, сепак, радост… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија го зачува првото место во групата од Ц лигата во УЕФА Лига нации и по овој циклус, откако извлече реми (1-1) во последните секунди од натпреварот со Грузија на арената „Тодор Проески“.

На крајот, сепак, радост за Игор Ангеловски и репрезентативците кои успеаја и со играч помалку да го неутрализираат киксот на Столе Димитриевски кој во 67. минута доби исклучување. Сето тоа како „генерална проба“ за тоа што ги чека двете селекции за еден месец, во финалето од Лигата на нациите за пласман на Европското првенство…

 

 

Се вчитува...