На Меси и дефинитивно не му се игра: Се „досадуваше“ на теренот против Динамо Киев (ВИДЕО)

Лионел Меси постигна гол од пенал на дуелот од 3. коло во Лигата на шампионите во кој Барселона славеше против киевски Динамо со 2-1.

Но, внимание на натпреварот привлече и ситуација при една противничка акција која Меси онака ладнокрвно ја следеше од страна.

За голем дел светски фудбалски аналитичари се поочигледно е дека Аргентинецот како да не сака да игра за оваа Барселона, се поотворено демонстрирајќи само статистичка улога на теренот…

 

Се вчитува...