Надал го декласираше Димитров

Рафаел Надал се пласираше во четвртфиналето на Мастерс-турнирот во Монте Карло со победата на Григор Димитров повеќе од убедливо во два сета.

Шпанецот триумфираше по само 55 минути игра, добивајќи ги двата сета со 6-1 и 6-1.

Во борбата за полуфинале Надал ќе игра против победникот од мечот меѓу Андреј Рубљов и Роберто Баутиста-Агут.

Се вчитува...