Надежите до 19 години поразени од Грузија

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години загуби од селекцијата на Грузија со 2-0 во пријателски натпревар.

Грузијците поведоа со 1-0 со погодокот на Самушиа во 19. минута, додека конечните 2-0 беа дело на Амисулашвили во 72. минута.

Пред два дена овие две репрезентации исто така одиграа пријателски меч кој заврши без голови 0-0.

Се вчитува...