Надежта на хрватскиот фудбал слета во Баерн Минхен (ФОТО)

Еден од најголемите таленти на хрватскиот фудбал, Ловро Звонарек по повеќе месечните преговори денеска и официјално беше претставен во дресот на баварците.

Шестнаесетгодишникот до крјаот на сезоната ќе остане во Славен, а хрватскиот клуб ќе добие обесштетување од 2 милиони евра, кое преку бонуси може да стигне и до 5 милиони евра.

Се вчитува...