Голот на кариерата го посвети на сопругата која боледува од рак (ВИДЕО)

Фудбалерите на Калјари на домашен терен го победија СПАЛ со 2-0 во мечот од осмото коло во италијанската Серија А. Калјари до предноста стигна во осмата минута со голот на Раџа Наинголан. По натпреварот Белгиецот изјави дека голот и го посветува на сопругата која боледува од рак.

„Голот е за мојата сопруга Клаудија, овој посебен момент е за неа“, изјави Наинголан.

 

 

View this post on Instagram

 

💣💣 #Nainggolan #CagliariSpal #forzaCasteddu

A post shared by Radja Nainggolan (@radja.nainggolan) on

Се вчитува...