Нај-потег на дербито: Цепелинот Мираковски – Крстевски

Повторно бевме сведоци на немили сцени на еден кошаркарски дерби дуел, па во сенка на прекинот останаа низата одлични кошаркарски потези од двете страни. Сепак, најатрактивната акција беше дело на домаќините, кога Мираковски одлично асистираше до Бојан Крстевски, кој со атрактивно забивање ги крена на нозе навивачите на Работнички во „Градски парк“.

Се вчитува...