Најавени тимови за ЛШ: Алегри има проблем, можат ли Кулушевски и Кеан против „ѕидот“ на Челси

Јувентус ќе се обиде да ја пробие одбраната на Челси без двајцата најдобри напаѓачи во тимот. Дибала и Мората се повреди на неделниот дуел со Сампдорија и нема да можат да настапат вечерва, а Алегри нема преголем избор, ќе мора да го нападне актуелниот европски првак со двајцата млади напаѓачи, Моисе Кеан и Дејан Кулушевски.

Ова особено се однесува на Кулушевски, од чии игри Алегри не е задоволен на стартот на сезонава, но дуелот со актуелниот шампион на Европа е одлична можност за младиот Швеѓанец да ги покаже своите квалитети.

Манчестер Јунајтед без Мегваер, Ван Бисака и Шо во одбраната ќе го пречека Вилјареал, но и „жолтата подморница“ е сериозно ослабена поради неиграњето на најдобриот напаѓач Жерар Морено.

 

ГРУПА Е

БАЕРН М. – ДИНАМО КИЕВ

БАЕРН: Нојер, Павар, Суле, Хернандез, Дејвис, Кимих, Горецка, Милер, Гнабри, Сане, Левандовски.

Отсутни: Улрих, Толисо, Коман.

ДИНАМО: Бушхан, Кедзиора, Забарњи, Сирота, Миколенко, Сидорчук, Шапаренко, Циганков, Гармаш, Де Пења, Супријаха.

Отсутни: Беседин, Кулах, Рамирез, Бујалски.

БЕНФИКА – БАРСЕЛОНА

БЕНФИКА: Влаходимос, Верисимо, Отаменди, Фертонген, Лазаро, Вајгл, Жоао Марио, Грималдо, Дарвин, Јаремчук, Рафа Силва.

Отсутни: Диого Гонсалвес.

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Мингуеза, Араухо, Пике, Дест, Де Јонг, Бускетс, Гави, Педри, Депај, Лук де Јонг.

Отсутни: Бреитвајт, Дембеле, Алба, Агуеро.

ГРУПА Ф:

АТАЛАНТА – ЈАНГ БОЈС

АТАЛАНТА: Мусо, Толои, Демирал, Џимсити, Запакоста, Фројлер, Де Рон, Госенс, Песина, Малиновски, Запата.

Отсутни: Хатебур.

ЈАНГ БОЈС: Фон Балмос, Хефти, Камара, Лаупер, Гарсија, Сиеро, Мартинс Переира, Аебишер, Нгамалеу, Елиа, Сибачеу.

Отсуни: Лустенбергер, Нсаме, Мајер, Монтеиро.

МАНЧЕСТЕР Ј. – ВИЛЈАРЕАЛ

МАНЧЕСТЕР: Де Хеа, Далот, Варан, Линделоф, Талес, Фред, Мектоминеј, Погба, Бруно Фернандеш, Гринвуд, Роналдо.

Отсутни: Шо, Ван Бисака, Рашфорд, Мегваер.

ВИЛЈАРЕАЛ: Рули, Фојт, Албиол, Торес, Морено, Капуе, Парехо, Пино, Тригерос, Алкасер, Данјума.

Отсутни: Жерар Морено.

ГРУПА Г

САЛЦБУРГ – ЛИЛ

САЛЦБУРГ: Кен, Кристенсен, Онгуене, Вебер, Улмер, Камара, Аронсон, Сучиќ, Сејвалд, Окафор, Адејеми.

Отсутни: Јунузовиќ, Пјатковски, Солет.

ЛИЛ: Грбиќ, Челик, Фонте, Ботман, Реинилдо, Андре, Џека, Веа, Гомеш, Давид, Јилман.

Отсутни: Бамба, Ренато Санчез, Жардим.

ВОЛФСБУРГ – СЕВИЛЈА

ВОЛФСБУРГ: Кастелс, Мбабу, Лакроа, Борнаув, Русилон, Гуливагуи, Арнолд, Баку, Филип, Лукебакио, Вегхорст.

Отсутни: Брукс, Биалек, Отавио, Шлагер, Вилијам.

СЕВИЛЈА: Буну, Навас, Кунде, Диего Карлос, Акуња, Џордан, Дилејни, Гомез, Ламела, Мир, Окампос.

Отсутни: Ен-Несири.

ГРУПА Х

ЗЕНИТ – МАЛМЕ

ЗЕНИТ: Крицјук, Чистијаков, Ракитски, Сутормин, Сантош, Бариос, Вендел, Кузиајев, Малком, Ѕјуба, Азмун.

Отсутни: Караваев, Оздоев.

МАЛМЕ: Далин, Ларсон, Ахмедхоџиќ, Нилсен, Олсон, Бергет, Иносент, Кристијансен, Ракип, Бирманчевиќ, Чолак.

Отсутни: Тоивонен, Кнудсен, Сејдиу, Моисандер, Беијмо.

ЈУВЕНТУС – ЧЕЛСИ

ЈУВЕНТУС: Шчесни, Данило, Бонучи, Кјелини, Сандо, Бентанкур, Локалети, Киеза, Квадрадо, Кулушевски, Кеан.

Отсутни: Мората, Дубала.

ЧЕЛСИ: Менди, Кристенсен, Силва, Рудигер, Алонсо, Азпиликуета, Жоргињо, Ковачиќ, Зијеш, Хаверц, Лукаку.

Отсутни: Канте, Џејмс, Маунт.

Се вчитува...