Најавени тимови за ЛШ: Барса без четири напаѓачи против Баерн Минхен

Роналд Куман се соочува со огромни проблеми пред стартот на новата сезона од Лигата на Шампионите, што Барселона ќе ја отвори со домашен дуел против големиот ривал Баерн Минхен. Каталонците се уште ги боли оној срамен пораз од 2-8 од пред две сезони, секако посакуваат одмазда, но и на сите им е јасно дека ќе биде исклучително тешко да се совлада баварскиот гигант.

Меси и Гризман си заминаа пред самиот крај на преодниот рок, а згора на тоа повредени пред мечот на Баерн се и четири офанзивни фудбалери, Ансу Фати, Дембеле, Бреитвајт и Серхио Агуеро, па Куман ќе се „крсти“ во сонародниците Депај и Де Јонг во обид да го загрози голот на Мануел Нојер.

ГРУПА Е:

БАРСЕЛОНА – БАЕРН

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Араухо, Пике, Ленгле, Алба, Роберто, Де Јонг, Бускетс, Педри, Депај, Де Јонг.

Отсутни: Ансу Фати, Дембеле, Агуеро, Бреитвајт.

БАЕРН: Нојер, Павар, Упамекано, Хернандез, Дејвис, Кимих, Сабицер, Горецка, Сане, Милер, Левандовски.

Отсутен: Толисо. Неизвесни: Гнабри, Коман.

ДИНАМО КИЕВ – БЕНФИКА

ДИНАМО: Бојко, Кедзиора, Забарњи, Сирота, Миколенко, Сидорчук, Шапаренко, Циганков, Гармаш, Де Пења, Шкурин.

Отсутни: Беседин, Кулах.

БЕНФИКА: Влаходимос, Отаменди, Фертонген, Морато, Гонсалвеш, Вајгл, Жоао Мараио, Тарабт, Грималдо, Рафа, Јаремчук.

Отсутни: Верисимо, Алмеида.

ГРУПА Ф

ЈАНГ БОЈС – МАНЧЕСТЕР Ј.         18.45 часот

ЈАНГ БОЈС: Вон Балмос, Хефти, Лаупер, Камара, Гарсија, Фаснахт, Аебишер, Мартинс, Нгамелеу, Елија, Сајбачеу.

Отсутни: Лустенбергер, Нсаме, Мајер, Монтеиро.

МАНЧЕСТЕР: Де Хеа, Ван Бисака, Шо, Варан, Мегваер, Фред, Погба, Бруно Фернандеш, Гринвуд, Санчо, Роналдо.

Отсутни: Кавани, Телес, Рашфорд.

ВИЛЈАРЕАЛ – АТАЛАНТА

ВИЛЈАРЕАЛ: Рули, Фојт, Албиол, Торес, Морено, Капуе, Парехо, Тригерос, Морено, Дија, Пино.

Отсутни: Чуквуезе.

АТАЛАНТА: Мусо, Толои, Демирал, Џимсити, Маеле, Фројлер, Де Рон, Госенс, Песина, Малиновски, Запата.

Отсутни: Хатебур, Муриел.

ГРУПА Г

СЕВИЛЈА – САЛЦБУРГ                18.45 часот

СЕВИЛЈА: Буну, Навас, Кунде, Диего Карлос, Акуња, Фернандо, Џордан, Ракитиќ, Сусо, Гомез, Ен Несири.

Отсутни: /

САЛЦБУРГ: Кен, Кристенсен, Солет, Вебер, Улмер, Камара, Аронсон, Сајвалд, Аронсон, Шешко, Адејеми.

Отсутни: /

ЛИЛ – ВОЛФСБУРГ

ЛИЛ: Грбиќ, Челик, Фонте, Ботман, Реинилдо, Андре, Џека, Јазичи, Гомеш, Давид, Јилмаз.

Отсутни: Бамба, Ренато Санчез, Веа.

ВОЛФСБУРГ: Кастелс, Мбабу, Лакроа, Брукс, Русилон, Џуливагуи, Арнолд, Филип, Штефен, Вегхорст, Нмеча.

Отсутни: Отавио, Бјалек, Шлагер, Вилијам.

ГРУПА Х

ЧЕЛСИ – ЗЕНИТ 

ЧЕЛСИ: Менди, Азпиликуета, Рудигер, Азпиликуета, Џејмс, Алонсо, Ковачиќ, Жоргињо, Хаверц, Маунт, Лукаку.

Отсутни: Пулишиќ.

ЗЕНИТ: Крицјук, Кузиајев, Чистиаков, Ракитски, Даглас Сантош, Круговој, Малком, Клаудињо, Вендел, Ерокхин, Азмун.

Отсутни: Бариос, Ловрен, Оздоев, Караваев.

МАЛМЕ – ЈУВЕНТУС

МАЛМЕ: Диавара, Беиџмо, Ахмедхоџиќ, Брорсон, Олсон, Ракип, Кристијансен, Бирманчевиќ, Рикс, Бергет, Чолак.

Отсутни: Тоивонен.

ЈУВЕНТУС: Шчешни, Данило, Бонучи, Кјелини, Алекс Сандро, Локатели, Бентанкур, Рабио, Кулушевски, Мората, Данило.

Отсутни: Артур, Киеза, Бернардески.

Се вчитува...