Најавени тимови за ЛШ: Болница во Баерн Минхен

Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман, се соочува со огромни проблеми со составот на баварскиот гигант на денешното гостување против Динамо Киев. Коронавирусот и строгите закони во Баварија за карантин на лицата кои биле во контакт со заразените придонесе Нагелсман да не може да смета на Мусиала, Кимих, Гнабри и Станишиќ. Повреден е Зуле, суспендиран е Упамекано, а ако на нив им се додат и повредите на Сабицер и Коман, чиј настап е неизвесен, јасно е дека баварскиот гигант со крпен тим ќе се обиде да стигне до цел плен во Киев.

Огромни проблеми има и тренерот на Јанг Бојс, кој нема да може да смета на дури осум првотимци за пресметката со Аталанта.

Ромелу Лукаку би можел да се врати во тимот на Челси за дербито на колото против Јувентус, за кој гостите ќе бидат засилени со Пауло Дибала, откако Аргентинецот ги надмина проблемите со повредата што го мачеа во изминатиот период.

ГРУПА Е

ДИНАМО КИЕВ – БАЕРН МИНХЕН

ДИНАМО: Бушан, Кедзиора, Забарњи,Сирота, Миколенко, Сидорчук, Шапаренко, Циганков, Бујалски, ДеПења, Гармаш.

Отсутни: Вербич, Беседин.Ко

БАЕРН: Нојер, Павар, Нианзу, Хернандез, Ричардс, Толисо, Сане, Горецка, Милер, Дејвис (Коман), Левандовски.

Отсутни: Чупо Мотинг, Куизанс, Гнабри, Кимих, Мусиала, Станишиќ, Упамекано, Зуле. Неизвесни: Сабицер, Коман.

БАРСЕЛОНА – БЕНФИКА

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Дест, Пике, Гарсија, Алба, Бускетс, Де Јонг, Нико, Гави, Депај, Дембеле.

Отсутни: Агуеро, Бреитвајт, Фати, Педри, Роберто. Неизвесни: Дембеле, Мингуеза, Бускетс.

БЕНФИКА: Влаходимос, Морато, Отаменди, Фертонген, Лазаро, Вајгл, Жоао Марио, Грималдо, Рафа, Јаремчук, Дарвин.

Отсутни: Верисимо, Пињо, Диого Гонсалвеш, Радоњиќ.

ГРУПА Ф

ВИЛЈАРЕАЛ – МАНЧЕСТЕР Ј.

ВИЛЈАРЕАЛ: Рули, Фојт, Албиол, Пау Торес, Педраза, Парехо, Тригерос, Кокелан, Пињо, Диа, Чуквуезе.

Отсутни: /

МАНЧЕСТЕР Ј.: Де Хеа, Ван Бисака, Линделоф, Мегваер, Телес, Ван де Беј, Фред, Фернандеш, Рашфорд, Санчо, Роналдо.

Отсутни: Гринвуд, Погба, Варан, Шо, Кавани.

ЈАНГ БОЈС – АТАЛАНТА

ЈАНГ БОЈС: Февр, Хефти, Лаупер, Бурги, Гарсија, Сиеро, Мартинс Переира, Ебишер, Нгамалеу, Сијабачеу, Елија.

Отсутни: Камара, Фаснахт, Лаидани, Монтеиро, Нсаме, Фон Балмос, Зесигер, Петиња.

АТАЛАНТА: Мусо, Толои, Демирал, Паломино, Запакоста, Де Рон, Фројлер, Меле, Пашалиќ, Малиновски, Запата.

Отсутни: Госенс, Ловато, Хатебур.

ГРУПА Г

ЛИЛ – САЛЦБУРГ

ЛИЛ: Грбиќ, Челик, Џало, Фонте, Реинилдо, Веа, Џека, Онана, Јазичи, Јилмаз, Давид.

Отсутни: Андре, Бамба, Иконе, Ботман.

САЛЦБУРГ: Кен, Кристенсен, Онгуене, Вебер, Улмер, Камара, Аронсон, Сучиќ, Зајвалд, Адаму, Адејеми.

Отсутни: Окох, Јунузовиќ, Пјатковски.

СЕВИЛЈА – ВОЛФСБУРГ

СЕВИЛЈА: Буну, Монтиел, Кунде, Карлос, Акуња, Фернандо, Џордан, Ракитиќ, Окампос, Гомез, Рафа Мир.

Отсутни: Ен Несири, Ламела, Навас, Сусо.

ВОЛФСБУРГ: Кастелс, Лакроа, Борнов, Брукс, Баку, Вранкс, Арнолд, Русилон, Нмеча, Вегхорст, Лукебакио.

Отсутни: Биалек, Мехмеди, Отавио, Шлагер, Штефен, Вилијам.

ГРУПА Х

ЧЕЛСИ – ЈУВЕНТУС

ЧЕЛСИ: Менди, Азпиликуета, Рудигер, Кристенсен, Џејмс, Чилвел, Жоргињо, Канте, Маунт, Зијеш, Пулишиќ.

Отсутни: Ковачиќ: Неизвесни: Лукаку, Хаверц.

ЈУВЕНТУС: Шчешни, Квадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандо, Мекени, Рабио, Локатели, Кулушевски, Киеза, Мората.

Отсутни: Данило, Кјелини, Бернардески, Де Шилјо.

МАЛМЕ – ЗЕНИТ

МАЛМЕ: Далин, Ларсон, Ахмедхоџиќ, Нилсен, Олсон, Иносент, Левицки, Бирманчевиќ, Нанаси, Пења, Чолак.

Отсутни: Кнудсен, Сејдиу, Тоивонен, Беијмо.

ЗЕНИТ: Кержаков, Чистијаков, Ловрен, Ракитски, Караваев, Вендел, Бариос, Сантош, Малком, Клаудињо, Ѕјуба.

Отсутни:/

Се вчитува...