Најавени тимови за ЛШ: Како ќе се снајде Реал без Рамос?

Реал Мадрид не смее да си дозволи пораз на гостувањето против Интер, но „кралевите“ се соочуваат со големи проблеми околу составот за дуелот на „Џузепе Меаца“. Најголема главоболка на Зинедин Зидан му создава неиграњето на Серхио Рамос, во чие отсуство Реал традиционално не минуваше добро во Лигата на Шампионите во последните неколку сезони. Покрај капитенот, Зидан на располагање ќе го нема ниту Милитао, па Начо ќе мора да му прави друштво на Варан во последната линија. Проблем има и со нападот на Реал, каде ќе отсуствуваат првите две опции Бензема и Јовиќ, па од првата минута ќе стартува Маријано Дијаз.

Пеп Гвардиола го следи примерот на Роналд Куман, па за гостувањето против Олимпијакос реши воопшто да не го повика Кевин де Бруине, давајќи му заслужен одмор на Белгиецот пред претстојните предизвици во Премиер-лигата.

ГРУПА А

АТЛЕТИКО М. – ЛОКОМОТИВ М.

АТЛЕТИКО: Облак, Трипие, Лоди, Савиќ, Хименез, Коке, Нигез, Љоренте, Караско, Кореа, Феликс.

Отсутни: Ерера, Врсаљко, Санчез, Суарез, Тореира, Диего Коста.

ЛОКОМОТИВ: Гилјерме, Живоглијадов, Чорлука, Мурило, Рибус, Рибчински, Криховијак, Куликов, Миранчук, Едер, Зе Луис.

Отсутни: Баринов, Смолов.

БАЕРН М. – САЛЦБУРГ

БАЕРН. Нојер, Павар, Боатенг, Мартинез, Алаба, Горецка, Рока, Гнабри, Милер, Сане, Левандовски.

Отсутни: Дејвис, Кимих, Толисо, Сар, Зуле.

САЛЦБУРГ: Станковиќ, Улмер, Вебер, Рамалјо, Кристенсен, Шобошлаи, Камара, Мвепу, Окафор, Коита, Бериша.

Отсутни: Бернеде, Дака, Окугава.

ГРУПА Б

БОРУСИЈА М. – ШАХТЈОР

БОРУСИЈА: Сомер, Лаинер, Елведи, Гинтер, Вент, Крамес, Волф, Нојхаус, Штиндл, Турам, Емболо.

Отсутни: Плеа, Хофман, Бенсебаини.

ШАХТЈОР: Пјатов, Додо, Кривцов, Матвиенко, Маркињос, Маркос Антонио, Степаненко, Патрик, Тете, Мораеш, Соломон.

Отсутни: Корниенко, Исмаили, Хочолава, Конопљанка, Дентињо, Коваленко, Таисон.

ИНТЕР – РЕАЛ МАДРИД

ИНТЕР: Ханданович, Шкриниар, Де Фрај, Бастони, Хакими, Барела, Галјардини, Видал, Јанг, Лукаку, Мартинез.

Отсутни: Брозовиќ, Коларов, Сенси.

РЕАЛ: Куртоа, Карвахал, Начо, Варан, Менди, Кашемиро, Крос, Модриќ, Одергард, Азар, Маријано Дијаз.

Отсутни: Валверде, Рамос, Милитао, Јовиќ, Бензема, Одриозола.

ГРУПА Ц

ОЛИМПИЈАКОС – МАН. СИТИ

ОЛИМПИЈАКОС: Са, Драгер, Семедо, Сисе, Рафиња, Бухалакис, Мвила, Камара, Пепе, Фортунис, Масурас.

Отсутни: Ел Араби, Хасан, Валбуена, Брума, Ранѓеловиќ.

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон, Кансело, Дијаз, Лапорт, Зинченко, Родри, Гундоган, Торес, Фоден, Стерлинг, Хесус.

Отсутни: Де Бруине, Вокер, Аке.

ОЛИМПИК МАРСЕЈ – ПОРТО

ОЛИМПИК: Манданда, Сакаи, Алваро, Чалета – Цар, Амави, Ронжие, Камара, Сансон, Тован, Паје, Бенедето.

Отсутен: Радоњиќ.

ПОРТО: Маркесин, Манафа, Сар, Мбемба, Заиду, Оливеира, Виеира, Отавио, Корона, Марега, Дијаз.

Отсутни: Пепе, Мбаје, Урибе.

ГРУПА Д

АЈАКС – МИТЈИЛАНД

АЈАКС: Онана, Клаибер, Шурс, Блинд, Талјафико, Гравенберх, Лабјад, Екеленкамп, Нерес, Траоре, Тадиќ.

Отсутни: Кудус.

МИТЈИЛАНД: Хансен, Колс, Свјатченко, Шолц, Паулињо, Онијека, Кајусте, Дрејер, Систо, Мабил, Каба.

Отсутни: /

ЛИВЕРПУЛ – АТАЛАНТА

ЛИВЕРПУЛ: Алисон Бекер, Милнер, Матип, Фабињо, Робертсон, Вајналдум, Џонс, Жота, Фирмино, Мане, Салах.

Отсутни: Ван Дајк, Гомез, Александер Арнолд, Кеита,Тијаго Алкантара, Хендерсон.

АТАЛАНТА: Голини, Толои, Паломино, Џимсити, Хатбур, Де Рон, Фројлер, Госенс, Запата, Муриел.

Отсутни: Калдара, Малиновски, Депаоли, Пашалиќ.

Се вчитува...