Најавени тимови за ЛШ: Одмор за ѕвездите на Реал во Белгија

Реал Мадрид веќе има обезбедено влез во осминафиналето од ЛШ, нема шанси да го стигне ПСЖ на првото место, па Зинедин Зидан може да си дозволи експеримент на денешното гостување против Бриж. Капитенот Серхио Рамос и Тони Крос воопшто не отпатуваа за Белгија, а одмор се очекува да добијат и Карвахал, Кашемиро и Бензема, па „кралевите“ со комбиниран состав ќе се обидат да стигнат до позитивен резултат.

Експеримент вечерва ќе прави и Жозе Мурињо, кој ги остави во Лондон „ѕвездите“ Хари Кејн и Деле Али, заено со Орие и со Фертонген и со уште неколку повредени првотимци. Тотенхем со десеткуван состав ќе се обиде да му се спротивстави на Баерн Минхен, во меч без посериозно значење бидејќи баварскиот гигант сигурно е првопласиран, а „спарси“ секако се втори.

ГРУПА А

БРИЖ – РЕАЛ МАДРИД

Бриж: Мињоле, Рика, Дели, Мекеле, Косуну, Ванакен, Баланта, Вормер, Скријверс, Бонавентуре, Окереке.

Отсутни: Диата, Мата, Митровиќ.

Реал: Ареола, Одриозола, Милитао, Начо, Менди, Валверде, Модриќ, Иско, Винисиус Јовиќ, Бејл.

Отсутни: Азар, Марсело, Родригез, Васкез, Асенсио, Рамос, Крос.

ПСЖ – ГАЛАТАСАРАЈ

ПСЖ: Навас, Курзава, Тијаго Силва, Диало, Бернат, Паредес, Маркињос, Дракслер, Мбапе, Икарди, Нејмар.

Отсутни: Ерера, Геје, Кимпембе, Ди Марија, Муние, Дагба.

Галатасарај: Муслера, Маријано, Донк, Марсао, Нагатомо, Нзонзи, Лемина, Сери, Бајрам, Белханда, Емре Мор.

Отсутни: Андоне, Лујиндама, Бујук, Фегули, Бабел.

ГРУПА Б

БАЕРН М. – ТОТЕНХЕМ

Баерн: Нојер, Павар, Мартинез, Алаба, Дејвис, Кимих, Горецка, Гнабри, Милер, Кутињо, Левандовски.

Отсутни: Суле, Толисо, Хернандез, Арп.

Тотенхем: Газанига, Вокер-Питерс, Фојт, Санчез, Роуз, Сисоко, Скип, Ло Челсо, Ериксен, Перот, Сесењон.

Отсутни: Љорис, Ворм, Дејвис, Ламела, Винкс, Ндомбеле, Орие, Кејн, Али, Фертонген.

ОЛИМПИЈАКОС – Ц. ЗВЕЗДА

Олимпијакос: Са, Елабделауи, Семедо, Пападопулос, Цимиокас, Гилјерме, Бухалакис, Камара, Поденсе, Масурас, Ел Араби.

Отсутни: Сисе. Неизвесен: Валбуена.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан, Родиќ, Дегенек, Милуновиќ, Гајиќ, Јованчиќ, Кањас, Пара, Марин, Гарсија, Томане.

ГРУПА Ц

ДИНАМО З. – МАНЧЕСТЕР СИТИ

Динамо: Ливаковиќ, Стојанович, Адеми, Дилавер, Мубанџе, Моро, Гојак, Кадзиор, Олмо, Оршиќ, Петковиќ.

Отсутни: Куленовиќ, Андриќ, Лешковиќ, Теофил, Периќ.

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Браво, Кансело, Отаменди, Гарсија, Менди, Де Бруине, Фоден, Гундоган, Марез, Стерлинг, Хесус.

Отсутни: Агуеро, Фернандињо, Стоунс, Лапорт, Сане.

ШАХТЈОР – АТАЛАНТА

Шахтхјор: Пјатовиќ, Додо, Кривцов, Матвиенко, Исмаили, Степаненко, Патрик, Коваленко, Тете, Мораеш, Таисон.

Отсутни: /

Аталанта: Голини, Масиело, Паломино, Харебоер, Де Рон, Пашалиќ, Госенс, А. Гомез, Малиновски, Муриел.

Отсутни: Запата, Толои, Кјаер, Иличиќ.

ГРУПА Д

АТЛЕТИКО М. – ЛОКОМОТИВ М.

Атлетико: Облак, Трипие, Фелипе, Хермосо, Лоди, Коке, Партеј, Ерера, Нигез, Феликс, Мората.

Отсутни: Врсаљко, Витоло, Савиќ, Коста.

Локомотив: Коченков, Живоглијадов, Мурило, Чорлука, Хеведес, Рибус, Криховијак, Коломејцев, Ан.Миранчук, Ал. Миранчук, Смолов.

Отсутни: Жоао Марио, Баринов, Гилјерме, Ѓорѓевиќ.

БАЕР Л. – ЈУВЕНТУС

Баер: Храдецки, Л. Бендер, Тах, С. Бендер, Вендел, Демирбај, Арангуиз, Белараби, Хаверц, Бејли, Фоланд.

Отсутни: Вајсер, Амири.

Јувентус: Буфон, Квадрадо, Демирал, Ругани, Де Шилјо, Рабио, Пјаниќ, Матуиди, Бернардески, Роналдо, Игуаин.

Отсутни: Де Лихт, Рамзи, Кедира, Бентанкур, Даглас Коста.

Се вчитува...