Најавени тимови за ЛШ: Покетино со иста формула како со Баерн Минхен против Манчестер Сити

Пари Сен Жермен ќе го пречека Манчестер Сити во второто полуфинале од годинашното издание во Лигата на шампионите. Маурисио Покетино со Нејмар, Ди Марија и Мбапе и без класичен шпиц повторно како и со Баерн Минхен ќе се обиде на контра напади да го начне голот на Манчестер Сити кој се очекува како и Баварците да има поголем посед на топката.

Од друга страна Пеп Гвардиола со појачана средина ќе се обиде да наметне темпо како би извадил поволен резултат за реваншот во Манчестер.

ПСЖ – МАНЧЕСТЕР СИТИ 

ПСЖ: Навас, Флоренци, Маркињос, Кимпембе, Диало, Гуеј, Паредес, Ди Марија, Верати, Нејмар, Мбапе.

Отсутни:

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон, Вокер, Стоунс, Рубен Диаш, Кансело, Родри, Гиндоган, Марез, Де Бруине, Фоден, Бернардо Силва.

Отсутни: Ковачиќ.

Се вчитува...