Најбогатиот човек на светот му ја честита рекордната титула на Ноле (фото)

Новак Ѓоковиќ ја освои рекордната 24. грен-слем титула во својата кариера откако триумфираше против рускиот тенисер Данил Медведев на последниот грен-слем турнир во сезоната – УС Опен со 3-0.

Српскиот тениски ас големи пофалби за успехот, а еден од нив беше и најбогатиот човек на светот, Елон Маск кој според „Форбс“ зад своето име има капитал од 240.7 милијарди долари. Сопственикот на социјалната мрежа „Екс“, подобро позната како „Твитер“ ја сподели објавата на Ѓоковиќ.

Се вчитува...