Најдоброто од ЛШ: Марко Кизиќ на второто место во Топ 20 листата

Медиа-тимот на ЕХФ ја искористи паузата во Лигата на шампионите, за избра на најдобрите потези во првите десет кола од елитното европско натпреварување.

Кога станува збор за голманските интервенции, тука при самиот врв се наоѓа младиот Марко Кизиќ, со своето мини-шоу на дуелот со Мешков Брест. Голманот на Вардар го освои второто место на оваа ранг-листа, а пред него се најде единствено Андреас Волф од Киелце.

Ранг-листата од 20 најдобри голмански одбрани во досегашниот дел од ЛШ можете да ја погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Се вчитува...