Најлудата роденденска честитка за Дончиќ: „Волим момке који пију ракију…“

Лука Дончиќ денеска го прославува својот 22. роденден, а најлудата честитка ја доби од кого друг ако не од српскиот центар Бобан Марјановиќ.

Српскиот „џин“ минува многу време крај Дончиќ, па реши да состави кратко видео во чест на роденденот на Словенецот, додека во позадина оди песната „Волим момке који пију ракију“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boban Marjanovic (@boban)

Се вчитува...