Наполи ќе игра во дресови со ликот на Марадона (ФОТО)

Тимот на Наполи ги претстави новите дресови со ликот на Диего Армандо Марадона, со кои ќе ги одигра следните три натпревари против Верона, Интер и Лацио.

Ликот на Марадона се најде на дресовите на неговиот поранешен тим, и е херој во Неапол. Веднаш по неговата смрт, името на стадионот беше сменет во негова чест.

Дресовите на Наполи ги дизајнира познатиот бренд Армани.

Се вчитува...